Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krakowski Kwintet Harfowy & Aga Grembowiec „Świątecznie”

W niedziele 12 stycznia 2020 r. zapraszamy do kościoła Opactwa o godz. 17:15 na  koncert kolęd  “Świątecznie” w wykonaniu Krakowskiego Kwintetu Harfowego & Agi Grembowiec.

„Świątecznie” to autorska kompozycja najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Projekt powstał z inicjatywy samych muzyków zainspirowanych tradycją i kulturą kolęd, które zostały zaaranżowane na wyjątkowe połączenie instrumentów – flet, harfę, trio smyczkowe oraz wokal. Koncert ten jest ukłonem wobec polskiej tradycji wspólnego kolędowania w niecodziennym wydaniu.

Pieśni – w większości wszystkim nam znane – są połączeniem tradycji z muzyką klasyczną. W aranżacjach zostały użyte pewne cytaty i stylistyka z utworów polskich kompozytorów. Twórczość m. in. Witolda Lutosławskiego połączona z muzyką góralską oraz fakturą francuskiej muzyki impresjonistycznej tworzy kompletną gamę brzmienia kwintetu harfowego z wokalem jazzowym.

Projekt zwieńczony płytą ma pomóc w poznaniu klasycznej muzyki kameralnej w formie, która jest bliska i przyjemna w odbiorze – poprzez muzykę bliską naszemu sercu jednocześnie celebrując wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia.

Wstęp wolny