Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tynieckie Recitale Organowe 2024

Szanowni Państwo

Razem z Centrum Kultury Podgórza (Instytucją Kultury Miasta Krakowa), i w imieniu Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, nasza Fundacja serdecznie zaprasza na jubileuszową, 50. edycję Tynieckich Recitali Organowych!

Trudno uwierzyć, że to już pół wieku minęło odkąd w tynieckim kościele opackim rozpoczął się koncert organowy otwierający jeden z pierwszych festiwali muzycznych w Krakowie.

Z tej okazji, w tym roku zjadą do benedyktyńskiego Opactwa znakomici organiści z Polski i Europy, by wykonać utwory niezwykle zróżnicowane pod względem stylu muzycznego i epok, z których pochodzą. W ten sposób słuchacze będą mogli bezpośrednio doświadczyć imponujących możliwości wykonawczych organów, nazywanych nierzadko: “królem instrumentów”.
Tradycyjnie, towarzyszyć im będą mistrzowie innych instrumentów, którzy wzbogacą repertuar recitali o wspaniałe utwory z obszaru muzyki kameralnej.

Daty, godziny, wykonawcy oraz kompozytorzy, których utwory będziemy mogli usłyszeć w tym roku, możecie Państwo znaleźć na plakacie powyżej.

Nie obowiązują wcześniejsze rezerwacje miejsc. Bilety są do nabycia na miejscu, przed koncertem, w kasie przy wejściu do kościoła tynieckiego Opactwa.
Można płacić gotówką i kartą.
Ceny biletów: 50 PLN (normalny), 40 PLN (ulgowy).

Wszystkie koncerty odbędą się w niedziele o godzinie 16:00 w kościele Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, na przestrzeni lipca i sierpnia 2024.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !