Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tynieckie Recitale Organowe

Zapraszamy serdecznie do Opactwa Benedyktynów na XXXIX Tynieckie Recitale Organowe

Najbliższy koncert:

7 lipca godz. 16.00

Andrzej Białko –organy

Dorota Mentel –sopran

Agnieszka Cząstka –mezzosopran

W programie: Bach, Pergolesi

ANDRZEJ BIAŁKO – naukę gry na organach rozpoczął w 1973, najpierw prywatnie, następnie kontynuował ją w Akademii Muzycznej w Krakowie w kl. prof. Joachima Grubicha. Jest laureatem I nagród uzyskanych na konkursach w Rzymie (1981) oraz Bydgoszczy – Gdańsku (1985, ex aequo). Prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie Polski, wystąpił w większości krajów europejskich, w Libanie i obu Amerykach. Jest profesorem hab. w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz PSM II st. im. W. Żeleńskiego.

W pamięci melomanów trwale zapisał się dwoma seriami wykonań organowych dzieł wszystkich J. S. Bacha oraz cyklem 20 koncertów pt. Ars Organi – będących antologią muzyki organowej od XVI do XX wieku. Dysponuje rozległym i stale poszerzanym repertuarem, ma na swoim koncie 20 CD. W 2006 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył go Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

AGNIESZKA CZĄSTKA – ukończyła Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w kl. śpiewu prof. Barbary Niewiadomskiej, swe umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prof. Ryszarda Karczykowskiego. Jest solistką Opery Krakowskiej, na scenie której kreuje wiodące partie w operach Glucka, Mozarta, Belliniego, Bizeta, Gounoda, Moniuszki, Czajkowskiego, Verdiego, Brittena. Współpracuje z teatrami operowymi w Polsce oraz holenderskimi agencjami muzycznymi. Poza Polską występowała w Austrii, Czechach, Francji, krajach Beneluxu, Niemczech, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i w USA (Rosemont Theatre w Chicago).

DOROTA MENTEL – w 2002 ukończyła studia w krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w kl. Barbary Niewiadomskiej (przez cztery lata kształciła się pod kier. prof. Zdzisławy Donat). Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich, m. in. pod kier. prof. Anny Reynolds, prof. Ryszarda Karczykowskiego i Paula Eswooda. Jako solistka występuje z zespołami Filharmonii Krakowskiej, od 2002 współpracuje również z Operą Krakowską (partie w operach Glucka, Bizeta, Humperdincka, Verdiego, Brittena).

Bilety w cenie 10 zł i 15 zł do nabycia przed koncertami.

Rezerwacja pod nr Tel. 12 656 36 70, 12 656 18 90, 12 656 44 41

Organizatorzy:

Rada Dzielnicy VIII Dębniki

Opactwo Tynieckie

Dom Kultury „Podgórze”

Dom Kultury „Podgórze”

Ul. Sokolska 13

30-510 Kraków

Tel. 12-656-36-70, 12-656-18-90

www.dkpodgorze.krakow.pl

podgorze@dkpodgorze.krakow.pl