Spacer fotograficzny w Tyńcu (cały rok)
Spacer fotograficzny to czas i przestrzeń, by więcej zauważyć, spostrzec, zobaczyć tak, aby umiejętnie skomponować na fotografii to, co dynamiczne, wielowymiarowe i zaskakujące. Zwracając przede wszystkim uwagę na „decydujący moment” każdej fotografii.
Co będziemy robić:
Podczas spaceru nauczymy się: zatrzymywać w kadrze emocje, rysować światłem znaczące szczegóły, komponować wieloplanowość, zauważać pewne symbole, niuanse i dwuznaczności, a także efektownie kadrować zwyczajny widok, tak by stał się niezapomnianą historią jednej fotografii. Podczas spaceru będą wyzwania, zadania fotograficzne i ćwiczenia rozwijające wyobraźnię. Wszystko z wykorzystaniem zwykłych urządzeń mobilnych, tzw. smartfonów.
Gdzie odbywają się warsztaty:
Warsztat odbywa się poza terenem Opactwa – jest to wędrowanie po okolicach klasztoru, u jego podnóży, wzdłuż Wisły oraz po okolicznych lasach i wzgórzach, połączone z ćwiczeniami fotograficznymi.
Kiedy odbywają się warsztaty:
Warsztaty rozpoczynają się o godzinie umówionej z tygodniowym wyprzedzeniem, między 9:30 a 17:00 w sezonie letnim, oraz między 9:30 a 14:00 w sezonie zimowym. Od poniedziałku do soboty. Zbiórka na dziedzińcu Opactwa, a później wyjście poza Opactwo.
Kto prowadzi zajęcia:
Małgorzata Pióro – pedagog, socjolog, fotograf, wykładowca, arteterapeuta, trener rozwoju, trener doświadczania, trener metody Biegun Marka Kamińskiego, facylitator, podróżnik (http://www.fotopioro.pl/).
UWAGA!
Prowadząca zajęcia, ani Fundacja Chronić Dobro, nie biorą odpowiedzialności za opiekę nad uczestnikami warsztatów. Dlatego wymagamy obecności opiekunów grup w przypadku uczestnictwa osób niepełnoletnich.
Czas trwania: 2 h
Koszt: 40 zł / os.
Minimalny rozmiar grupy: 14 osób
Maksymalny rozmiar grupy: 40 osób
Wymagany wiek uczestników: 13-60 lat
Informacje, zamówienia:
Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem Opactwa z przewodnikiem.
Tel.: (+48) 503 032 420; od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00–16:00.
Po rezerwacji telefonicznej prosimy o potwierdzenie zgłoszenia grupy na warsztaty drogą mailową na adres: muzeum@chronicdobro.org
Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne, z tym, że odmowa udzielenia zgody uniemożliwia wzięcie udziału w działaniach Fundacji. Podane dane osobowe będą przetwarzane tylko w celu i przez czas niezbędny dla zapewnienia udziału w działaniach Fundacji. O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej polityki prywatności.