Skip to content Skip to footer

Warsztaty introligatorskie w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu (cały rok)

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstawały średniowieczne księgi? A może chcielibyście spróbować swoich sił w roli introligatora?

Co?
Zapraszamy na zajęcia introligatorskie, podczas których od podstaw stworzysz własny, oryginalny notes. Dowiesz się czym jest składka, jak zszyć blok notesu i w końcu jak wykonać solidną oprawę, stosując techniki introligatorskie wykorzystywane od stuleci. Podczas zajęć używamy papierów ekologicznych i tych z recyklingu. Stworzony od podstaw notes będzie niepowtarzalną pamiątką i inspirującym przedmiotem na Twoje zapiski, notatki lub rysunki.

Kto?
Warsztaty kierujemy do osób powyżej 10. roku życia.

Kiedy?

  • Styczeń-Czerwiec 2024: poniedziałki od 10:00 do 15:00 i czwartki od 11:00 do 15:00.
  • Lipiec-Sierpień 2024: poniedziałek-piątek, od 10:00 do 15:00.

Jak długo trwają zajęcia?
Zajęcia trwają około 2 godzin i w ich trakcie uczestnicy wykonują od podstaw notes w oprawie pół-płóciennej. Wszystkie potrzebne materiały zapewnia organizator zajęć.

Koszt udziału: 45 zł / os.
Minimalny rozmiar grupy: 10 os.
Maksymalny rozmiar grupy: 25 os.

Informacje, zamówienia:

Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem Opactwa z przewodnikiem.

Tel.: (+48) 503 032 420; od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00–16:00.
Po rezerwacji telefonicznej prosimy o potwierdzenie zgłoszenia grupy na warsztaty drogą mailową na adres: muzeum@chronicdobro.org

Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne, z tym, że odmowa udzielenia zgody uniemożliwia wzięcie udziału w działaniach Fundacji. Podane dane osobowe będą przetwarzane tylko w celu i przez czas niezbędny dla zapewnienia udziału w działaniach Fundacji. O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej polityki prywatności.