Skip to content Skip to footer

Wzornictwo romańskie – sztuka zdobienia toreb (cały rok)

Jakie były elementy dekoracyjne w średniowiecznych kościołach? Jak wyglądała romańska posadzka? Jakiego rodzaju wzory tworzono? Jak łatwo ozdobić własną torbę?

Uczestnicy zwiedzają część muzeum klasztornego poświęconą romańskiej przeszłości klasztoru tynieckiego. Poznają w zarysie charakterystyczne cechy stylu romańskiego. Podczas warsztatów zdobią bawełniane torby z wykorzystaniem tynieckich ornamentów romańskich, posługując się przygotowanymi samodzielnie pieczątkami. Torby i pieczątki uczestnicy oczywiście zabierają później ze sobą.

Malowane wzory romańskie bazują na płytkach posadzkowych i kapitelach kolumn pochodzących z najstarszych zabudowań klasztornych w Tyńcu.

Wykorzystywane torby wykonane są z bawełny pochodzącej w 100% z recyklingu.

Czas trwania warsztatów: 2 h.
Minimalny wiek uczestników: 11 lat.
Minimalna ilość osób: 10 osób.
Maksymalna wielkość grupy: 25 osób.
Koszt udziału wraz z materiałami: 45 zł / os.

Dostępność warsztatów: wt-pt, do wyboru o godzinie 10:00 lub 11:00, oraz pn i sb od 10:00 do 15:00.

Informacje, zamówienia:

Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem Opactwa z przewodnikiem.

Tel.: (+48) 503 032 420; od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00–16:00.
Po rezerwacji telefonicznej prosimy o potwierdzenie zgłoszenia grupy na warsztaty drogą mailową na adres: muzeum@chronicdobro.org

Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne, z tym, że odmowa udzielenia zgody uniemożliwia wzięcie udziału w działaniach Fundacji. Podane dane osobowe będą przetwarzane tylko w celu i przez czas niezbędny dla zapewnienia udziału w działaniach Fundacji. O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej polityki prywatności.