Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wystawa Joanny Nalepy, „Przechodząc”

Zapraszamy na wernisaż wystawy

3 marca (sobota) o godz. 17.30

Wystawa jest czynna od 3 – 21 marca.

Godz.10.00 – 16.00

Sala Petrus Wielkiej Ruiny

Wstęp wolny

W sztuce , nie tylko w malarstwie , interesuje mnie szczególnie tematyka egzystencjalna, zwłaszcza aspekty związane z przemijaniem; symbolika sepulkralna i wanitatywna  , zarówno chrześcijańska jak i innych kręgów kulturowych .W poszukiwaniu własnej symboliki wanitatywnej w malarstwie poruszam się  w różnych obszarach tematycznych oraz w wielu  konwencjach stylistycznych. Od fotorealizmu ( cykle  obrazów Pojazdy2015/17, Przechodząc 2016/17),poprzez formy bardziej syntetyczne (Epitafium -2010, Pejzaże -wabi –sabi  2015-17)czy dekoracyjne.  Na wystawę „Przechodząc” składają się wybrane prace z dwóch cykli malarskich– Pojazdów oraz Przechodząc:

Tytułowe POJAZDY przynależą do dwóch przestrzeni ludzkiej egzystencji –HORYZONTALNEJ- ZIEMSKIEJ I WERTYKALNEJ- ESCHATOLOGICZNEJ. Samochody- wehikuły codziennego użytku i… trumny- przedmioty związane ze tabuizowanymi obszarami naszej rzeczywistości, które metaforycznie określić można jako pojazdy –POMIĘDZY – tym co doczesne , a tym co wieczne koegzystują w sztafażu ulicy ukazanej jako fragmenty SCENY na której pojawiają się postaci –przechodnie.

Joanna Nalepa zajmuje się  malarstwem i rysunkiem oraz działalnością dydaktyczną (jest autorką   warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży, prowadzi również zajęcia z metodyki edukacji artystycznej oraz estetyki). Dyplom z malarstwa obroniła z wyróżnieniem u prof. Grażyny Borowik  i prof. Romualda Oramusa w ISAP  w Krakowie. Jest również absolwentką Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ważniejsze cykle malarskie:

Obecność- nieobecność  2007/8

– Epitafium 2010

-Pojazdy 2015-17

-Przechodząc 2016/17

–  Pejzaż ”wabi –sabi”  2015/17

Wystawy :

2018- Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie- Cisza- pejzaże wabi –sabi ( wystawa indywidualna)

2017- Sopocki Dom Aukcyjny – 70,68.67 Aukcja Młodej Sztuki- wystawa  przedaukcyjna  (Warszawa)

2015- Galeria „Krypta u Pijarów”- Pojazdy( Kraków) ( wystawa indywidualna)

2012- Miejski Ośrodek Kultury Czchów- Miejsca (Czchów- wystawa zbiorowa)

2011-Centrum Kultury Gdów -„anna@ joanna.pl” (Gdów- Anna Suchoń, Joanna Nalepa)

2010-Galeria KiK – Epitafium– (Kraków) ( wystawa indywidualna)

PLAKAT