Skip to content Skip to footer

Kaligrafia dla każdego w Tyńcu (sezon letni)

Podczas warsztatów uczestnik dowie się, jak ostrzyć gęsie pióro, z czego wyrabiany jest tradycyjny atrament, a także karty średniowiecznych ksiąg, na czym polegał zawód skryby. Ponadto przećwiczy własnoręcznie przykładowe kroje pisma przez opanowanie zapisu alfabetu oraz pisząc wybrane fragmenty tekstów łacińskich czy dowolnych wybranych przez siebie. Dowie się również co to jest liniuszek, minuskuła i majuskuła, galasówka, do czego służył skrybom agat i in.

Możliwość udziału w trwających około godzinę warsztatach z podstaw kaligrafii ma każdy indywidualny gość Opactwa, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Zapraszamy w każdy 1. i 3. weekend miesiąca, wg następujących zasad:

  • w soboty wejścia na warsztaty o godzinie 13:00, 14:00 i 15:00;
  • w niedziele wejścia na warsztaty o godzinie 13:30, 14:30 i 15:30;
  • maksymalna liczba uczestników w grupie: 24 osoby;
  • cena: 35 zł brutto / os. (lub w połączeniu z zakupem zwiedzania Opactwa z przewodnikiem: 50 zł brutto / normalny, 40 zł brutto / ulgowy).

Informacje, zamówienia:

Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem Opactwa z przewodnikiem.

Tel.: (+48) 503 032 420; od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00–16:00.
Po rezerwacji telefonicznej prosimy o potwierdzenie zgłoszenia grupy na warsztaty drogą mailową na adres: muzeum@chronicdobro.org

Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne, z tym, że odmowa udzielenia zgody uniemożliwia wzięcie udziału w działaniach Fundacji. Podane dane osobowe będą przetwarzane tylko w celu i przez czas niezbędny dla zapewnienia udziału w działaniach Fundacji. O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej polityki prywatności.