Skip to content Skip to footer

Warsztaty zimowe (sezon zimowy)

Zachęcamy, byś w okresie zimowym wziął/wzięła udział w naszych warsztatach z robienia świec ekologicznych, które są alternatywą dla świec dostępnych w sklepach. Nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji (jak parafina), zapach można skomponować indywidualnie, a powierzchnię świecy udekorować suszonymi kwiatami czy przyprawami.

Dodatkowo, jako pojemniki na świece służyć nam będą: ceramiczne kubki, porcelanowe filiżanki, szklane mleczniki lub metalowe popielnice. To wszystko pozwoli nam na stworzenie niepowtarzalnych świec, ale też nauczy, jak w tani i łatwy sposób można wykonywać rękodzieło.

Pojemniki „z drugiej ręki” już czekają, ale zachęcamy do przyniesienia ze sobą przedmiotu, który chcecie zamienić w świecę.

Co będziemy robić:
Własnoręczne świece lub lampiony. Na poszczególnych zajęciach: eko-świece z wosku naturalnego lub malowanie na szkle z odzysku. (Zachęcamy do przyniesienia własnej starej filiżanki, kubka lub cukierniczki.)

Do kogo skierowane są zajęcia:

  • Do wszystkich chętnych osób indywidualnych.
  • Do grup zorganizowanych,
    minimum: 10 osób; maksymalnie 25 osób.

Kiedy odbędą się warsztaty:

  • Osoby indywidualne mogą wziąć udział w warsztatach, bez wcześniejszej rejestracji, w wyznaczonych dla aktualnego sezonu zimowego terminach.
  • Grupy zorganizowane dogodny termin ustalają przy wcześniejszej rezerwacji.

Ile to kosztuje:
45 zł / os. / 1 zajęcia
Organizator zapewnia wszelkie materiały techniczne i narzędzia.
Istnieje możliwość dokupienia kolejnej świecy za dopłatą 10 zł.

Kto prowadzi zajęcia:
Kamila Róża Korta-Czaja (edukatorka w Muzeum Opactwa)

Informacje, zamówienia:

Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem Opactwa z przewodnikiem.

Tel.: (+48) 503 032 420; od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00–16:00.
Po rezerwacji telefonicznej prosimy o potwierdzenie zgłoszenia grupy na warsztaty drogą mailową na adres: muzeum@chronicdobro.org

Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne, z tym, że odmowa udzielenia zgody uniemożliwia wzięcie udziału w działaniach Fundacji. Podane dane osobowe będą przetwarzane tylko w celu i przez czas niezbędny dla zapewnienia udziału w działaniach Fundacji. O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej polityki prywatności.