Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Moja opowieść o dziedzictwie – wolontariat w opactwie tynieckim

Ruszamy z naborem na weekend z dziedzictwem, który odbędzie się od 11 do 13 września br.

Zapraszamy młode, otwarte, ciekawe świata osoby, które są chętne uczyć się, jak i działać wolontariacko na rzecz dziedzictwa.

Uczestnicy poznają podstawowe założenia metody interpretacji dziedzictwa oraz wiele ciekawostek związanych z najstarszym, istniejącym klasztorem w Polsce. Wolontariusze będą mieli okazję od razu wykorzystać nowo zdobytą wiedzę poprzez udział w krótkich nagraniach filmowych oraz pomagając w organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa w opactwie tynieckim.  

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy

Zgłoszenia składające się z CV i listu motywacyjnego przyjmujemy do 24 sierpnia 2020 (poniedziałek) na maila: kultura@benedyktyni.com

Ważne informacje praktyczne, zapoznaj się z nimi przed zgłoszeniem:

  1. Wymagany jest udział w całym wydarzeniu, czyli od piątku 11 września od godz. 13.00 do niedzieli 13 września do godz.14.00.
  2. Organizator zapewnia wyżywienia od obiadu 11 września do obiadu 13 września oraz noclegi w Domu Gości Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.
  3. Udział w weekendzie jest równoznaczny ze zgodą na udział w nagraniach i w ich publikacji (będą to krótkie filmiki prezentujące wybrane przez uczestników ciekawostki związane z opactwem tynieckim. Uczestnicy zostaną wcześniej przygotowani do tych prezentacji, więc nie jest wymagana wiedza o opactwie w Tyńcu przed udziałem w projekcie).
  4. W trakcie trwania projektu zapewnione zostaną podstawowe środki bezpieczeństwa dla uczestników wynikające z sytuacji pandemii (maseczki, środki dezynfekcyjne, odległość na zajęciach). Będziemy jednak mieli kontakt z publicznością w małych grupach, więc prosimy o świadome zgłaszanie się do udziału w projekcie.
  5. W projekcie mogą wziąć udział osoby, które przed jego rozpoczęciem będą czuły się zdrowe i które nie miały kontakty z osobami chorymi na COVID 19 w ciągu 14 dni poprzedzających projekt.
  6. Ze względu na krótki czas trwania projektu program będzie dość intensywny, więc warto nastawić się na aktywnie spędzony czas, nie na odpoczynek 😉
  7. Informację o zakwalifikowaniu się do projektu prześlemy najpóźniej 27 sierpnia.

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu “Wspólnie dla dziedzictwa”