Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koncert tradycyjnych pieśni pasyjnych

Serdecznie zapraszamy na Koncert tradycyjnych pieśni pasyjnych,
czyli osobiste rozważanie znaczenia Męki Pańskiej przy udziale dawnych, tradycyjnych i ludowych pieśni pasyjnych, z akompaniamentem liry korbowej.

Niedziela 17 marca 2024, godzina 17:00
Kościół Opactwa Benedyktynów w Tyńcu
Wstęp bezpłatny

Katarzyna Bogusz – wokalistka i aktorka pochodząca ze Szczecina. Występowała w zespole Deus Meus, obecnie współpracuje z zespołem Dikanda. W dzieciństwie użyczała także głosu do nagrywanych w Szczecinie dubbingów do seriali wytwórni Nickelodeon. Solistka w głównych wykonaniach oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pt.: „Błogosławieni miłosierni” (2016).

Maria Klichinstrumentalistka i wokalistka, pochodząca z Poznania, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną na kierunku: fortepian. Studia kontynuowała na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Conservatoire National de Region w Lyonie (śpiew solowy). Swoje umiejętności doskonaliła podczas rocznego stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie oraz na licznych kursach mistrzowskich. Ukończyła Podyplomowe Studia z Monodii Liturgicznej (UPJP2, Kraków) oraz MAS Renaissance Polyphony Performance (Conservatorio della Svizzera Italiana, Lugano).
Współpracuje m.in. z zespołami: Flores Rosarum, Cracow Singers, Capella Marialis, Floripari Muzycy Wawelscy, Filharmonią Krakowską. Prowadzi zajęcia z emisji głosu w ramach Podyplomowych Studiów z Monodii Liturgicznej (UPJPII).