Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzień otwarty „Tajniki konserwacji dla każdego”

30 lipca minie 80. rocznica powrotu benedyktynów do Tyńca po studwudziestotrzyletniej przerwie. Benedyktyni powrócili do zrujnowanego klasztoru i przez długie lata pracowali na rzecz jego odnowy.

Obecnie klasztor powrócił do swojej dawnej świetności, ale utrzymanie cennej, zabytkowej struktury miejsca wymaga ciągłych prac konserwatorskich i stałej troski.

Z okazji tak pięknej rocznicy organizujemy 30 lipca

dzień otwarty „Tajniki konserwacji dla każdego”

W programie:

12.00–18.00 – otwarta pracownia konserwatorska. Współpracujący z opactwem zespół konserwatorski Veritas Arte przewiezie w tym dniu swoją pracownię do Tyńca i każdy będzie mógł nie tylko podejrzeć konserwatorów w akcji, ale również zadać pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.

14.00–18.00 – dziedzictwo europejskie oczami wolontariuszy. Od 21 lipca do 3 sierpnia grupa wolontariuszy z całej Europy od Portugalii po Rosję pomaga w pracach konserwatorskich prowadzonych w opactwie tynieckim. W tym dniu będzie można posłuchać o dziedzictwie w ich krajach oraz porozmawiać o ich doświadczeniach związanych z wolontariatem na rzecz dziedzictwa.

Podczas prezentacji będzie można otrzymać bezpłatnie niewielką publikację „ABC konserwacji”.

Zapraszamy serdecznie

 wstęp wolny

Przez cały rok jubileuszowy zapraszamy na wystawę czasową „80. Rocznica powrotu benedyktynów do Tyńca. Podnieśmy z ruin polskie Monte Cassino”. Wystawa jest otwarta w tygodniu w godz. 9.00-17.00

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu “Patriotyzm Jutra”