Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od Bacha do współczesności – recital gitarowy

“Od Bacha do współczesności”– recital gitarowy Mateusza Putera, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, studenta studiów podyplomowych w klasie dr hab. Michała Nagy.

Zapraszamy:

21 czerwca (niedziela), godz. 16.00 sala Petrus Wielkiej Ruiny.

Wstęp wolny

Program:

J.S. Bach( 1685 – 1750) :  II Sonata skrzypcowa BWV 1003 w opracowaniu na gitarę.

– Grave

– Fuga

– Andante

– Allegro

 Alan Rawsthorne ( 1905 – 1971) Elegy

 Issac Albeniz (1860 – 1909) Mallorca

Mateusz Puter

gitarzysta i pedagog młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary Prof. Janusza Sochackiego.

Doskonalił swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich, u takich wirtuozów jak: Marcin Dylla, Gabriel Bianco, Ryszard Bałauszko, Thomas Offermann, Carlo Marchione, Gabriel Guillen czy Andrzej Mokry. Brał udział w wielu festiwalach i konkursach gitarowych w kraju i za granicą m. in. : Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie, Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Kutnej Horze (Czechy), Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza w Krynicy. W 2012 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Berlinie. Oprócz działalności solowej udziela się także w muzyce kameralnej. Jego muzyczne projekty wykraczają poza muzykę klasyczną. Występował m. in. na koncercie galowym upamiętniającym powstanie kabaretu Piwnicy pod Baranami, wykonując utwory grupy oraz na Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w zespole prowadzonym przez Prof. Krzysztofa Knittla. Obecnie student studiów podyplomowych w klasie dra hab. Michała Nagy.