Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tynieckie Recitale Organowe 2020

Tynieckie Recitale Organowe wpisały się już na stałe w wakacyjny kalendarz krakowskich melomanów oraz wielu gości, więc nie może ich zabraknąć i w tym roku! W letnie niedziele, we wspaniałych wnętrzach liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu zabrzmią najwspanialsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wirtuozów organów.
Na koncerty w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy 12 i 26 lipca oraz 9 i 23 sierpnia,
o godz. 16.00.

Cykl wakacyjnych koncertów organowych w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu jest organizowany od 1971 r. W ramach wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu, po współczesność. Podczas koncertów wirtuozom organów towarzyszą również artyści innych specjalności: kameraliści, wokaliści oraz chóry.

Tegoroczne Tynieckie Recitale Organowe – pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa – będą już 46. edycją imprezy. W programie znalazły się cztery koncerty – 12 i 26 lipca
oraz 9 i 23 sierpnia, o godz. 16.00. Na organach zagrają: Jakub Woszczalski, Daniel Strządała, Andrzej Chorosiński oraz Dariusz Bakowski-Kois. Towarzyszyć im będą: Blanka Dembosz-Tondera (sopran), Gabriel Niedziela (gitara), Michał Chorosiński (recytacje) oraz Krakowski Kwintet Harfowy: Amelia Lewandowska-Wojtuch (flet), Adrian Nowak (harfa), Maria Garstecka (skrzypce), Paulina Bargieł (altówka), Paweł Czarakcziew (wiolonczela).

Bilety na każdy z recitali, w cenie 30 zł – normalny i 20 zł – ulgowy oraz zniżkowy dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP, można kupić online, osobiście w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny, parter) lub bezpośrednio przed każdym z recitali (przy wejściu do kościoła).

Wszystkie koncerty w ramach Tynieckich Recitali Organowych XLVI będę organizowane
z zachowaniem reżimu sanitarnego – zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny ustalonymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wydarzeń kulturalnych.

Organizatorami Tynieckich Recitali Organowych XLVI są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Partnerem wydarzenia jest Dzielnica VIII Dębniki.

PROGRAM:

12 lipca 2020, godz. 16.00

JAKUB WOSZCZALSKI organy

Blanka Dembosz-Tondera sopran

26 lipca 2020, godz. 16.00

DANIEL STRZĄDAŁA organy

Gabriel Niedziela gitara

9 sierpnia 2020, godz. 16.00

  1. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

ANDRZEJ CHOROSIŃSKI organy

Michał Chorosiński recytacje

23 sierpnia 2020, godz. 16.00

DARIUSZ BĄKOWSKI-KOIS organy

Krakowski Kwintet Harfowy

Amelia Lewandowska-Wojtuch (flet)

Adrian Nowak (harfa)

Maria Garstecka (skrzypce)

Paulina Bargieł (altówka)

Paweł Czarakcziew (wiolonczela)