Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wolontariat dla dziedzictwa – spotkanie otwarte

Od 29 lipca do 11 sierpnia br. 12 wolontariuszy z różnych krajów świata (Filipiny, Kanada, Liban, Niemcy, Portugalia, Polska, Rosja, Stany Zjednoczone, Włochy) pomaga w pracach przygotowawczych do konserwacji barokowego wyposażenia kościoła z marmuru dębnickiego (ołtarz główny, stalla opacka, portal, balustrada). Obóz jest zorganizowany we współpracy z European Heritage Volunteers – organizacją, która od ponad 20 lat łączy działalność na rzecz dziedzictwa z rozwojem wolontariatu, w celu pogłębiania zrozumienia potrzeby ochrony dziedzictwa i wyzwań stojących przed nią. Ważnym aspektem projektów jest ich edukacyjny charakter, jak i bezpośredni kontakt z dziedzictwem.

Podczas projektu w opactwie tynieckim wolontariusze nie tylko poznają piękno i bogactwo historii opactwa tynieckiego, ale będą mieli okazję odkrywać różnorodność dziedzictwa Małopolski. Nie chcemy jednak, by była to jednostronna wymiana, ale by wolontariusze mogli podzielić się również wybranymi tematami związanymi z dziedzictwem ich krajów. Każdy uczestników przygotował prezentację o mniej lub bardziej znanym miejscu w ich kraju pochodzenia. 

Wybrane prezentacje zostaną przedstawione na spotkaniu otwartym 3 sierpnia o godz. 17.30 w sali Paulus Wielkiej Ruiny w opactwie tynieckim.

Wstęp wolny 

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

Współpraca:

European Heritage Volunteers

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

Partnerzy:

Małopolska Organizacja Turystyczna

Międzynarodowe Centrum Kultury